Instagram

Wpływ mediów społecznościowych na ich twórczość jest odczuwalny dla artystów. Wszędobylski Instagram otworzył przed nami drzwi do szerszej społeczności, a możliwość dzielenia się zdjęciami jest okazją do powstawania coraz to nowych wspólnot i edukowania. Używanie słów kluczowych,tagowanieumożliwia docieranie z informacją do konkretnej grupy odbiorców, a tym samym jest narzędziem, które ma ogromny pływ na postrzeganie tej informacji i wrażenie, że coś się już widziało. Dyrektor galerii sztuki Andrea Roesen w Nowym Jorku, powiedział, że “Instagram może stworzyć fałszywe poczucie, może się wam wydawać, że widzieliście już wszystko na wystawie, na której nie byliście. To główny problem wszechobecności Instagrama. Uważam jednak, że to pewien kompromis — lepiej zobaczyć coś, niż nic”.

<p>Instagram rządzi się własnymi prawami, :https://www.boostcontent.com/externalUrl?url=michaljelinski.com&type=publish, dla użytkowników powstały poradniki, jak najlepiej robić zdjęcia przy użyciu telefonu komórkowego, aby były ciekawe, nietuzinkowe i przyciągały uwagę widza. Dlatego też oprócz publikowania zdjęć artystycznych i innych powstałych przy użyciu aparatów cyfrowych swoją dobrą passę mają szybkie płaskie zdjęcia 2D.

Fotki Instagrama obejmują takie typy fotografii jak selfie, zdjęcia mody Fotografia mody, zdjęcia natury, reportaż, przygoda. Wyróżniają się dużą :Surrealizm i kolaż ekspresją wypowiedzi, nietuzinkowym spojrzeniem w kadr, przedstawiają reakcję użytkowników na możliwość szybkiej i łatwej technicznie metody robienia zdjęć.

Instagram wciąż się rozwijaFotografia źródłem informacji i wymusza jakby na instytucjach artystycznych udział w niesamowitej przygodzie w mediach społecznościowych.

flash-blog