Fotografia reklamowa

Reklama i marketing nieodłącznie idą w parze z fotografią. Porządnie zaplanowana strategia marketingowa daje firmom solidny grunt do gwarantowanej sprzedaży produktów lub usług, a co za tym idzie do sukcesu na rynku. Niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych mediów pomocnych w osiągnięciu celu jest reklama poparta wizualizacją, a dokładnie mówiąc, filmem i fotografią.

Aby powstał dobry spot reklamowy czy świetne zdjęcia na okładki czasopism pracuje nad tym często sztab ludzi, od scenarzystów, po stylistów, wizażystów, asystentów produkcji do oświetleniowców i wreszcie fotografów.

Fotografia reklamowa to jednak nie tylko wizualizacje szeroko pojętych bilbordów i filmików, fotografia ta to również pojedyncze zdjęcia produktów, które trafiają na strony internetowe sklepów, do firm produkcyjnych oraz do portfolio mniejszych wytwórców czy artystów, chcących w jak najlepszy sposób uczynić swój produkt oryginalnym, nietuzinkowym, zauważalnym i wyróżniającym się spośród szerokiej listy dostępnych już wyrobów.

Przepiękne zdjęcia kosmetyków, biżuterii, odzieży, butów, samochodów i wielu innych przedmiotów reklamowanych przez równie piękne modelki i modeli określających w danym czasie najmodniejszy styl i obowiązujący kanon pojawiają się wokół nas nawołując do ich posiadania.

W polskim świecie fotografii reklamowej świetnie radzi sobie Szymon Świętochowski nominowany na Festiwalu Fotografii Reklamowej w Cannes za kampanię reklamową dla firmy Converse „Maski”. Artysta fotografuje przedmioty w sposób bardzo realistyczny, używa mocnych kolorów a jego zdjęcia przemawiają do odbiorcy, są bardzo podkreślone Photoshopem i wyglądają lepiej niż w rzeczywistości. O to chodzi w reklamie!

Sławni sportowcy w reklamie

Aby zachęcić do kupna swoich produktów i odciągnąć klientów od konkurencji producenci określają zasady sesji i stawiają wymagania fotografom, albo też korzystają z tych już znanych mających własny wypracowany warsztat i swój niepowtarzalny styl.

Jedną z gałęzi biznesu, która przywiązuje ogromną uwagę do reklamy i wysokiej jakości fotografii jest branża sportowa. To właśnie odzież sportowa, gadżety i sprzęty traktowane są po mistrzowsku przez dobrych fotografów, którzy przykładają wielką uwagę do jakości zdjęć inwestując w to niemałe pieniądze na sprzęt i najnowsze technologie. Każdy, kto uprawia sport lub jest pasjonatem aktywnego stylu życia wie, że najważniejszą sprawą jest wygoda. Dlatego też wybieramy odzież i akcesoria najlepszej jakości jak na przykład sprawdzone buty firmy adidas, czyli polecane przez znajomych, wcześniej używane albo reklamowane przez światowej klasy sportowców, którzy cieszą się ogromnym szacunkiem i budzą zaufanie.

Firmę Adidas reklamują mi.in. piłkarz Lionel Messi i Łukasz Fabiański. David Beckham po podpisaniu dożywotniego kontraktu z Adidas, pomimo rezygnacji z aktywności piłkarskiej, nadal jest jedną z twarzy tej marki.

Zdjęcia reklamowe odzieży sportowej i obuwia dają możliwość uzyskania ogromnych zysków i pomimo dużych nakładów pieniężnych na zapłatę za wizerunek znanych gwiazd sportu, fotografia reklamowa rozwija się i należy się spodziewać jeszcze ciekawszych rozwiązań w przekazie. Media społecznościowe dostępne dla każdego na co dzień i łatwe w użyciu aplikacje telefonów czy tabletów, wspomagają proces zmian w fotografii reklamowej, której przesłaniem jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

flash-blog