Natura

Jednym z najbardziej wdzięcznych tematów do fotografowania jest natura. Niemal każdy początkujący fotograf, aby poznać możliwości sprzętu i wyćwiczyć własny warsztat i styl, zaczyna od fotografowania natury. Nie trzeba od razu wyjeżdżać daleko w plener, aby pobawić się światłem i obiektem. Zdjęcia natury to też zdjęcia zwierząt, można zacząć od przydomowych skwerków, rabatek i poszerzać krąg coraz dalej i dalej.

Fotografowanie natury :Frans Lanting to niemałe wyzwanie, bardzo ważna jest znajomość aparatu, jego możliwości ale też liczy się inwencja twórcza. To w jakiej formie fotograf ukazuje kadr z natury może mieć ogromny wpływ na wartość zdjęcia jako dzieła. Uwiecznianie momentów: natury niesie ze sobą wyzwanie, fotografowie często budują kadr światłem, które podkreśla niesamowitość przyrody, kolory i atmosferę. Dobre zdjęcie World Press Photo to często ten właściwy moment, pstryk, który nigdy się już nie powtórzy. Zdjęcie ptaka w locie czy też odpowiednia ostrość z dużej odległości, to wyzwanie dla niejednego pasjonata i dla profesjonalnych fotografów.

Jednym z najbardziej popularnych mediów fotografii krajobrazu i zwierząt jest niewątpliwie magazyn National Geographic. I tak Plejada zdjęć z roku na rok poszerza archiwa tego miesięcznika, a wielu fotografów marzy, aby jego zdjęcie zostało zauważone. Niewątpliwie National Geographic podnosi poprzeczkę początkującego fotografa, ale dzięki temu wiele talentów wypływa na światło dzienne.

flash-blog