Natura

Jednym z najbardziej wdzięcznych tematów do fotografowania jest natura. Niemal każdy początkujący fotograf, aby poznać możliwości sprzętu i wyćwiczyć własny warsztat i styl, zaczyna od fotografowania natury. Nie trzeba od razu wyjeżdżać daleko w plener, aby pobawić się światłem i obiektem. Zdjęcia natury to też zdjęcia zwierząt, można zacząć od przydomowych skwerków, rabatek i poszerzać krąg coraz dalej i dalej.

Fotografowanie natury :Frans Lanting to niemałe wyzwanie, bardzo ważna jest znajomość aparatu, jego możliwości ale też liczy się inwencja twórcza. To w jakiej formie fotograf ukazuje kadr z natury może mieć ogromny wpływ na wartość zdjęcia jako dzieła. Uwiecznianie momentów: natury niesie ze sobą wyzwanie, fotografowie często budują kadr światłem, które podkreśla niesamowitość przyrody, kolory i atmosferę. Dobre zdjęcie World Press Photo to często ten właściwy moment, pstryk, który nigdy się już nie powtórzy. Zdjęcie ptaka w locie czy też odpowiednia ostrość z dużej odległości, to wyzwanie dla niejednego pasjonata i dla profesjonalnych fotografów.

Jednym z najbardziej popularnych mediów fotografii krajobrazu i zwierząt jest niewątpliwie magazyn National Geographic. I tak Plejada zdjęć z roku na rok poszerza archiwa tego miesięcznika, a wielu fotografów marzy, aby jego zdjęcie zostało zauważone. Niewątpliwie National Geographic podnosi poprzeczkę początkującego fotografa, ale dzięki temu wiele talentów wypływa na światło dzienne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

flash-blog